Fabian4 Dyffryn Conwy Mountain TriathlonMon 09/09/2013 13:13
www.map17events.org.uk
Resultscreated by OS2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2013

 
Kayak (54)
PlNameRace No.Team Name / ClubClassTimeDiff.
1Colin Cartwright (M)100Team C T & CTeam53:120:00
2Adam Norfolk (M)86London Fire Brigade TriathlonSenior (M18+)53:23+0:11
3Michael Mason (M)84Durham Triathlon ClubSenior (M18+)53:26+0:14
4Ian Smith (M)88Monmouth triMasters (M50+)54:41+1:29
5Nick Dallimore (M)72Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (M50+)56:55+3:43
6Sion Parri (M)40Team Old Skool Beics BetwsTeam1:00:00+6:48
7Aled Williams (M)49Team Munud Olaf Dot ComTeam1:00:32+7:20
8Stephen Jones (M)32Team Captain Underpants WWTeam1:00:59+7:47
9Stephen Jones (M)81UnattachedMasters (M50+)1:01:58+8:46
10Joe Boote (M)97UnattachedSenior (M18+)1:02:07+8:55
11Stephen Miles (M)38Team As seen on TVTeam1:02:33+9:21
12Nigel Crowe (M)70Tyne TriathlonMasters (M50+)1:04:39+11:27
13Richard Moss (M)85Manchester Canoe ClubVeteran (M40+)1:05:12+12:00
14Jonathan Edwards (M)93UnattachedMasters (M50+)1:06:10+12:58
15Dave Pinches (M)44Team Dave Alex MikeTeam1:06:34+13:22
16John Kavanagh (M)82Macclesfield Canoe ClubMasters (M50+)1:06:49+13:37
17James Whittaker (M)46DCP CGG Robertson Team 1Team1:06:52+13:40
18Ben Beachell (M)65Eryri HarriersVeteran (M40+)1:07:45+14:33
19Clive Hartfall (M)75UnhingedGrand Masters (M60+)1:07:53+14:41
20Rob Collister (M)33Team Mawddach MaraudersTeam1:08:03+14:51
21Phil Holden (M)76SYTriVeteran (M40+)1:08:05+14:53
22Gareth Bowyer (M)67Rhos On Sea CCVeteran (M40+)1:08:14+15:02
23Dan Jackson (M)78UnattachedVeteran (M40+)1:08:19+15:07
24Penny Wingfield (F)37Team Clwb Rygbi Nant ConwyTeam1:08:26+15:14
25Peter M W Jones (M)80Dyffryn Conwy PaddlersMasters (M50+)1:08:51+15:39
26Richard Cook (M)36Team CaniX 3Team1:09:37+16:25
27David Culwick (M)47DCP CGG Robertson Team 2Team1:09:42+16:30
28Paul Carter (M)69UnattachedSenior (M18+)1:09:54+16:42
29Paul Ward (M)96Craig Fawr MultisportsMasters (M50+)1:10:09+16:57
30Paul Yates (M)92Tower Hamlets Canoe ClubSenior (M18+)1:10:52+17:40
31Denise Harris (F)41DCP KirkTeam1:11:10+17:58
32Caroline Dallimore (F)71Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (W50+)1:11:23+18:11
33Kath Broatch (F)42Team BroatchTeam1:11:58+18:46
34Guto Wyn (M)91UnattachedSenior (M18+)1:12:01+18:49
35Storm Bate (M)48Team Hayley's CometsTeam1:12:07+18:55
36Clare Nelson (F)39Team Surf-LinesTeam1:12:09+18:57
37Tim Hunt (M)77UnattachedSenior (M18+)1:12:19+19:07
38Simon Gelder (M)73Chester Canoe ClubVeteran (M40+)1:12:25+19:13
39Julian Brewer (M)68UnattachedVeteran (M40+)1:13:01+19:49
40Kamala Sen (F)43DCP Prospect Hs Vet ClinicTeam1:14:59+21:47
41Nigel Leeson (M)83UnattachedVeteran (M40+)1:17:27+24:15
42Caroline Wilson (F)99UnattachedMasters (W50+)1:17:37+24:25
43Paul Jones (M)95EryriVeteran (M40+)1:17:51+24:39
44John Clayton (M)45Team Rhos CC & SarahTeam1:20:00+26:48
45Lindsay Pettitt (F)34Team Canix 1Team1:20:45+27:33
46Nicki Turton (F)89UnattachedSenior (W18+)1:24:20+31:08
47Gary Robertson (M)94UnattachedSenior (M18+)1:25:20+32:08
48John Kennedy (M)35Team Canix 2Team1:27:10+33:58
49Jackie Keasley (F)98Helsby RCMasters (W50+)1:34:15+41:03
50Samuel Harding (M)74UnattachedSenior (M18+)1:37:43+44:31
51Adrian Bowman (M)66UnattachedVeteran (M40+)1:43:45+50:33
 
John Owens (M)87BAOCVeteran (M40+)dns
Peter Wood (M)90UnattachedSenior (M18+)dns
Jonathan Johns (M)79SN BCCCMasters (M50+)dns
 
 
 
Run (51)
PlNameRace No.Team Name / ClubClassTimeDiff.
1Craig Jones (M)39Team Surf-LinesTeam1:10:190:00
2Tom Adams (M)46DCP CGG Robertson Team 1Team1:10:44+0:25
3Dafydd Roberts (M)40Team Old Skool Beics BetwsTeam1:12:21+2:02
4Paul Jones (M)95EryriVeteran (M40+)1:14:52+4:33
5Tim Watson (M)100Team C T & CTeam1:15:16+4:57
6Ed Loffill (M)38Team As seen on TVTeam1:17:07+6:48
7Marc Reeves (M)32Team Captain Underpants WWTeam1:19:27+9:08
8Dan Collister (M)33Team Mawddach MaraudersTeam1:19:35+9:16
9Michael Mason (M)84Durham Triathlon ClubSenior (M18+)1:20:40+10:21
10Adam Norfolk (M)86London Fire Brigade TriathlonSenior (M18+)1:20:59+10:40
11Tim Hunt (M)77UnattachedSenior (M18+)1:21:27+11:08
12Ian Smith (M)88Monmouth triMasters (M50+)1:22:07+11:48
13Joe Boote (M)97UnattachedSenior (M18+)1:22:14+11:55
14Sion Harlow (M)43DCP Prospect Hs Vet ClinicTeam1:24:35+14:16
15Richard Moss (M)85Manchester Canoe ClubVeteran (M40+)1:25:33+15:14
16Arwel Elias (M)49Team Munud Olaf Dot ComTeam1:26:02+15:43
17Dan Jackson (M)78UnattachedVeteran (M40+)1:26:36+16:17
18Sarah Barnwell (F)45Team Rhos CC & SarahTeam1:27:26+17:07
19Dave Broatch (M)42Team BroatchTeam1:28:50+18:31
20Ben Beachell (M)65Eryri HarriersVeteran (M40+)1:29:26+19:07
21Nick Dallimore (M)72Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (M50+)1:30:41+20:22
22Peter M W Jones (M)80Dyffryn Conwy PaddlersMasters (M50+)1:31:59+21:40
23Phil Holden (M)76SYTriVeteran (M40+)1:32:21+22:02
24Geoffrey Fielding (M)41DCP KirkTeam1:32:34+22:15
25Clive Hartfall (M)75UnhingedGrand Masters (M60+)1:36:50+26:31
26Jonathan Edwards (M)93UnattachedMasters (M50+)1:37:39+27:20
27James Harwood (M)34Team Canix 1Team1:39:25+29:06
28Rob Duncalfe (M)37Team Clwb Rygbi Nant ConwyTeam1:41:14+30:55
29Nigel Leeson (M)83UnattachedVeteran (M40+)1:42:30+32:11
30Alex Fletcher (F)44Team Dave Alex MikeTeam1:42:53+32:34
31Hayley Turner (F)48Team Hayley's CometsTeam1:43:18+32:59
32Guto Wyn (M)91UnattachedSenior (M18+)1:43:34+33:15
33Paul Yates (M)92Tower Hamlets Canoe ClubSenior (M18+)1:45:01+34:42
34Paul Ward (M)96Craig Fawr MultisportsMasters (M50+)1:45:23+35:04
35Bryn Etherington (M)47DCP CGG Robertson Team 2Team1:47:25+37:06
36Nigel Crowe (M)70Tyne TriathlonMasters (M50+)1:48:16+37:57
37Caroline Dallimore (F)71Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (W50+)1:51:43+41:24
38Paul Carter (M)69UnattachedSenior (M18+)1:53:32+43:13
39Jackie Keasley (F)98Helsby RCMasters (W50+)1:55:07+44:48
40John Kavanagh (M)82Macclesfield Canoe ClubMasters (M50+)1:58:18+47:59
41Yvonne Grayson (F)36Team CaniX 3Team2:00:05+49:46
42Stephen Jones (M)81UnattachedMasters (M50+)2:01:40+51:21
43Dawn Crook-Richards (F)35Team Canix 2Team2:02:50+52:31
44Simon Gelder (M)73Chester Canoe ClubVeteran (M40+)2:03:07+52:48
45Caroline Wilson (F)99UnattachedMasters (W50+)2:04:19+54:00
46Gary Robertson (M)94UnattachedSenior (M18+)2:08:07+57:48
47Nicki Turton (F)89UnattachedSenior (W18+)2:14:37+1:04:18
48Julian Brewer (M)68UnattachedVeteran (M40+)2:22:52+1:12:33
49Adrian Bowman (M)66UnattachedVeteran (M40+)2:23:22+1:13:03
50Samuel Harding (M)74UnattachedSenior (M18+)2:29:29+1:19:10
 
Gareth Bowyer (M)67Rhos On Sea CCVeteran (M40+)dnf
 
 
 
MTB (50)
PlNameRace No.Team Name / ClubClassTimeDiff.
1Tony Harvey (M)39Team Surf-LinesTeam57:470:00
2Jonathan Edwards (M)93UnattachedMasters (M50+)1:04:17+6:30
3Jason Breakey (M)45Team Rhos CC & SarahTeam1:04:28+6:41
4Clare Dallimore (F)100Team C T & CTeam1:05:23+7:36
5Clive Hartfall (M)75UnhingedGrand Masters (M60+)1:05:32+7:45
6Sian Roberts (F)40Team Old Skool Beics BetwsTeam1:06:36+8:49
7Amanda Wilde (F)32Team Captain Underpants WWTeam1:06:47+9:00
8Michael Pinches (M)44Team Dave Alex MikeTeam1:06:48+9:01
9Barney Broatch (M)42Team BroatchTeam1:08:38+10:51
10Tim Hunt (M)77UnattachedSenior (M18+)1:08:42+10:55
11Nick Dallimore (M)72Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (M50+)1:08:49+11:02
12Stuart McDonald (M)48Team Hayley's CometsTeam1:09:07+11:20
13Dewi Jones (M)37Team Clwb Rygbi Nant ConwyTeam1:09:33+11:46
14Joe Boote (M)97UnattachedSenior (M18+)1:10:57+13:10
15Paul Jones (M)95EryriVeteran (M40+)1:11:35+13:48
16Fielding Christopher (M)41DCP KirkTeam1:11:56+14:09
17Philip Owen (M)43DCP Prospect Hs Vet ClinicTeam1:12:16+14:29
18Adam Norfolk (M)86London Fire Brigade TriathlonSenior (M18+)1:14:33+16:46
19Ian Smith (M)88Monmouth triMasters (M50+)1:14:55+17:08
20Ellie Salisbury (F)49Team Munud Olaf Dot ComTeam1:15:23+17:36
21Dan Jackson (M)78UnattachedVeteran (M40+)1:19:08+21:21
22Rachel Harrison (F)47DCP CGG Robertson Team 2Team1:19:38+21:51
23Ben Beachell (M)65Eryri HarriersVeteran (M40+)1:20:00+22:13
24Marta Swierczek (F)46DCP CGG Robertson Team 1Team1:20:37+22:50
25Jo Collister (F)33Team Mawddach MaraudersTeam1:20:41+22:54
26Wendy Holmes (F)34Team Canix 1Team1:20:52+23:05
27Richard Moss (M)85Manchester Canoe ClubVeteran (M40+)1:21:03+23:16
28Peter M W Jones (M)80Dyffryn Conwy PaddlersMasters (M50+)1:22:45+24:58
29Paul Ward (M)96Craig Fawr MultisportsMasters (M50+)1:23:22+25:35
30Phil Holden (M)76SYTriVeteran (M40+)1:24:39+26:52
31Dave Crook (M)35Team Canix 2Team1:27:55+30:08
32Lowri Davies (F)38Team As seen on TVTeam1:29:24+31:37
33Nigel Leeson (M)83UnattachedVeteran (M40+)1:30:06+32:19
34Stephen Jones (M)81UnattachedMasters (M50+)1:31:30+33:43
35Michael Mason (M)84Durham Triathlon ClubSenior (M18+)1:33:38+35:51
36Guto Wyn (M)91UnattachedSenior (M18+)1:34:25+36:38
37Paul Carter (M)69UnattachedSenior (M18+)1:34:32+36:45
38John Kavanagh (M)82Macclesfield Canoe ClubMasters (M50+)1:34:33+36:46
39Caroline Dallimore (F)71Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (W50+)1:43:51+46:04
40Gary Robertson (M)94UnattachedSenior (M18+)1:44:53+47:06
41Paul Yates (M)92Tower Hamlets Canoe ClubSenior (M18+)1:46:41+48:54
42Nigel Crowe (M)70Tyne TriathlonMasters (M50+)1:49:39+51:52
43Caroline Wilson (F)99UnattachedMasters (W50+)1:53:44+55:57
44Simon Gelder (M)73Chester Canoe ClubVeteran (M40+)1:57:07+59:20
45Nicki Turton (F)89UnattachedSenior (W18+)2:03:08+1:05:21
46Jackie Keasley (F)98Helsby RCMasters (W50+)2:07:56+1:10:09
47Eileen Cook (F)36Team CaniX 3Team2:12:39+1:14:52
48Samuel Harding (M)74UnattachedSenior (M18+)2:56:59+1:59:12
49Adrian Bowman (M)66UnattachedVeteran (M40+)2:57:08+1:59:21
 
Gareth Bowyer (M)67Rhos On Sea CCVeteran (M40+)dnf