Fabian4 Dyffryn Conwy Mountain TriathlonMon 09/09/2013 14:34
www.map17events.org.uk
Resultscreated by OS2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2013

 
Mountain Tri (51/54)Status of: 14:31
PlRace No.Name (Stage 3 for Teams)Team Name / ClubClassTotalDiff.
Number of legs finished: 3
1100Clare Dallimore (F)Team C T & CTeam3:13:510:00
240Sian Roberts (F)Team Old Skool Beics BetwsTeam3:18:57+5:06
339Tony Harvey (M)Team Surf-LinesTeam3:20:15+6:24
432Amanda Wilde (F)Team Captain Underpants WWTeam3:27:13+13:22
586Adam Norfolk (M)London Fire Brigade TriathlonSenior (M18+)3:28:55+15:04
688Ian Smith (M)Monmouth triMasters (M50+)3:31:43+17:52
797Joe Boote (M)UnattachedSenior (M18+)3:35:18+21:27
872Nick Dallimore (M)Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (M50+)3:36:25+22:34
946Marta Swierczek (F)DCP CGG Robertson Team 1Team3:38:13+24:22
1049Ellie Salisbury (F)Team Munud Olaf Dot ComTeam3:41:57+28:06
1177Tim Hunt (M)UnattachedSenior (M18+)3:42:28+28:37
1295Paul Jones (M)EryriVeteran (M40+)3:44:18+30:27
1384Michael Mason (M)Durham Triathlon ClubSenior (M18+)3:47:44+33:53
1493Jonathan Edwards (M)UnattachedMasters (M50+)3:48:06+34:15
1533Jo Collister (F)Team Mawddach MaraudersTeam3:48:19+34:28
1638Lowri Davies (F)Team As seen on TVTeam3:49:04+35:13
1742Barney Broatch (M)Team BroatchTeam3:49:26+35:35
1875Clive Hartfall (M)UnhingedGrand Masters (M60+)3:50:15+36:24
1985Richard Moss (M)Manchester Canoe ClubVeteran (M40+)3:51:48+37:57
2043Philip Owen (M)DCP Prospect Hs Vet ClinicTeam3:51:50+37:59
2145Jason Breakey (M)Team Rhos CC & SarahTeam3:51:54+38:03
2278Dan Jackson (M)UnattachedVeteran (M40+)3:54:03+40:12
2341Fielding Christopher (M)DCP KirkTeam3:55:40+41:49
2444Michael Pinches (M)Team Dave Alex MikeTeam3:56:15+42:24
2565Ben Beachell (M)Eryri HarriersVeteran (M40+)3:57:11+43:20
2637Dewi Jones (M)Team Clwb Rygbi Nant ConwyTeam3:59:13+45:22
2780Peter M W Jones (M)Dyffryn Conwy PaddlersMasters (M50+)4:03:35+49:44
2848Stuart McDonald (M)Team Hayley's CometsTeam4:04:32+50:41
2976Phil Holden (M)SYTriVeteran (M40+)4:05:05+51:14
3047Rachel Harrison (F)DCP CGG Robertson Team 2Team4:16:45+1:02:54
3196Paul Ward (M)Craig Fawr MultisportsMasters (M50+)4:18:54+1:05:03
3234Wendy Holmes (F)Team Canix 1Team4:21:02+1:07:11
3391Guto Wyn (M)UnattachedSenior (M18+)4:30:00+1:16:09
3483Nigel Leeson (M)UnattachedVeteran (M40+)4:30:03+1:16:12
3581Stephen Jones (M)UnattachedMasters (M50+)4:35:08+1:21:17
3669Paul Carter (M)UnattachedSenior (M18+)4:37:58+1:24:07
3782John Kavanagh (M)Macclesfield Canoe ClubMasters (M50+)4:39:40+1:25:49
3892Paul Yates (M)Tower Hamlets Canoe ClubSenior (M18+)4:42:34+1:28:43
3870Nigel Crowe (M)Tyne TriathlonMasters (M50+)4:42:34+1:28:43
4071Caroline Dallimore (F)Mynyddwyr De Cymru (MDC)Masters (W50+)4:46:57+1:33:06
4135Dave Crook (M)Team Canix 2Team4:57:55+1:44:04
4273Simon Gelder (M)Chester Canoe ClubVeteran (M40+)5:12:39+1:58:48
4399Caroline Wilson (F)UnattachedMasters (W50+)5:15:40+2:01:49
4494Gary Robertson (M)UnattachedSenior (M18+)5:18:20+2:04:29
4536Eileen Cook (F)Team CaniX 3Team5:22:21+2:08:30
4698Jackie Keasley (F)Helsby RCMasters (W50+)5:37:18+2:23:27
4789Nicki Turton (F)UnattachedSenior (W18+)5:42:05+2:28:14
4874Samuel Harding (M)UnattachedSenior (M18+)7:04:11+3:50:20
4966Adrian Bowman (M)UnattachedVeteran (M40+)7:04:15+3:50:24
 
Number of legs finished: 2
5068Julian Brewer (M)UnattachedVeteran (M40+)3:35:530:00
 
Not classified
67Gareth Bowyer (M)Rhos On Sea CCVeteran (M40+)dnf